Yamaha zwyciężyła w MCN Awards 2015. Które motocykle okazały sie najlepsze?

Renomowany magazyn Motor Cycle News przyznał tegoroczne nagrody w ramach MCN Awards 2015. Yamaha została uhonorowana prestiżowym tytułem Producenta Roku 2015, zaś kilka motocykli firmy z Iwata zajęło pierwsze miejsca w swoich klasach.

Sędziowie docenili pięć maszyn japońskiego producenta. Dwa modele MT otrzymały pierwsze nagrody w swoich segmentach, w tym MT-07, który został wybrany Najlepszym Nakedem (waga średnia) drugi rok z rzędu. Bestsellerowy na wyspach MT-09 Tracer został uznany za Najlepszego All Roundera.

Yamaha MT-09 Tracer. Foto: Yamaha

W kategorii skuterów na pierwszym podium ponownie stanęła Yamaha. Nowy NMAX 125 został wybrany Najlepszym Skuterem 2015, głównie za sprawą świetnego silnika i ABS w standardzie.

yamaha-nmax-125
Yamaha NMAX 125. Foto: Yamaha

Również dwa premierowe modele z segment Supersport otrzymały najwyższe wyróżnienia. Przystępny cenowo YZF-R3 (w Polsce nowy kosztuje nieco ponad 20 tys. złotych) zwyciężył w kategorii Najlepszy do Pojemności 500 cm3, zaś YZF-R1 został wybrany Najlepszym Motocyklem Klasy Supersport 2015.

2016-Yamaha-YZF-R1-EU-Racing-Red-Studio-001
Yamaha YZF R1. Foto: Yamaha

W dowód uznania licznych nowych modeli w różnych klasach i pojemnościach silnikowych, które zostały stworzone i wprowadzone na rynek przez Yamahę, oraz za trud włożony w rozwój marki z wykorzystaniem innowacyjnych metod marketingowych, najwyższa nagroda MCN 2015, czyli Producent Roku – również została przyznana firmie Yamaha.

Dla Yamahy to oczywiście doskonałe wieści, szczególnie na rynku w Wielkiej Brytanii, gdzie magazyn Motor Cycle News ma silną pozycję i wielu odbiorców. Jest to też sygnał dla odbiorców, wielbicieli jednośladów w innych krajach. Po prostu warto zwrócić uwagę na motocyklowe propozycje Yamahy.

Źródło: Yamaha Motor Polska

%d bloggers like this: