Dlaczego Amerykanie kochają Harleya-Davidsona? Oto odpowiedź…

Firma Harley-Davidson bywa osią podziałów miłośników motocykli, ale w Stanach Zjednoczonych przeciwników marki znajduje się mniej, niż gdzie indziej w świecie. Między innymi dlatego, że w USA, swojej ojczyźnie, Harley potrafi zaproponować obywatelom naprawdę świetne akcje.

Firma HD obwieściła właśnie, że przez cały 2016 rok umożliwi wszystkim byłym i obecnym żołnierzom USA bezpłatny kurs szkolenia motocyklowego. Tak, nie przesłyszeliście się. Wszystkim!

hd_riding_academy_01
Harley-Davidson Military Learn To Ride. Foto: ridefree.harley-davidson.com

Harley posiada własną Akademię (Riding Academy), zaś wspomniana oferta dotyczy byłych i obecnych członków amerykańskiego wojska, którzy zgłoszą się do H-D od 1 stycznia do 31 grudnia 2016 roku.

Żołnierze, którzy w tym czasie pełnią służbę dla kraju lub są na placówkach poza nim, mogą zgłosić się również w kolejnym roku. Również będą mogli wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu.

Harley-Davidson’s Facebook page. Foto: thepostnewspaper.net

Co więcej, jeżeli najbliższa Akademia Harleya znajduje się poza obszarem zamieszkania żołnierza, Harley obiecuje, że poniesie koszty uczestnictwa w programie. To z pewnością wyjątkowo szczodra oferta.

Warto nadmienić, że amerykański Departament Obrony już w 2009 roku zobowiązał do treningu motocyklowego wszystkich aktywnych członków personelu wojskowego, którzy zamierzają jeździć na motocyklach. Program szkolenia Harleya jest więc również strategią mającą na celu umocnienie pozycji, jako numeru jeden, narodowej marki motocykli.

hd_riding_academy_03
Helicopter and H-D. Foto: Diane Bondareff/AP Images for Harley-Davidson

Akcja ma również swoje uzasadnienie w statystykach wypadków. Zauważono, że wśród żołnierzy armii USA dramatycznie rośnie liczba zgonów w wypadkach motocyklowych. Na przykład w 2012 roku było ich ponad połowa dla wszystkich zdarzeń drogowych ze skutkiem śmiertelnym.

Teraz pozostaje nam tylko poczekać na ruch ze strony Junaka, to znaczy firmy Almot… Niemożliwe? No tak… Mimo wspaniałej, motocyklowej historii Polski, w naszym kraju podobna akcja jest raczej niemożliwe.

Źródło: visordown

%d bloggers like this: