Suzuki rozbija się na Mercedesie. Co z motocyklistą?

Hipotetyczna sytuacja. Auto wyjeżdża z drogi podporządkowanej, kierowca samochodu nie dostrzega, że główną drogą jedzie motocyklista. Wszyscy domyślamy się, jaki może być finał tej historii.

Co innego jednak wyobrazić sobie taką sytuację, a zupełnie inaczej móc prześledzić wypadek dosłownie sekunda po sekundzie. Oto krótki, zaledwie minutowy film z przeprowadzonego testu zderzeniowego, opublikowany przez Fifth Gear.

Motorbike Crash Test #TBT – Fifth Gear Źródło: You Tube, Fifth Gear

Nagranie nie pozostawia złudzeń co do kondycji motocyklisty. Jego Suzuki rozbija się o lewy bok Mercedesa A, zaś na manekina przeniesiony zostaje pęd jednośladu, co powoduje, że rozbija głową szybę i dosłownie wpada do wnętrza auta. Gdyby w Mercedesie ktoś siedział po lewej stronie, zapewne zostałby poważnie ranny.

Łatwo sobie wyobrazić, jak poważne obrażenia poniósłby motocyklista. Mówiąc krótko, noga z gazu, szczególnie teraz, jesienią, kiedy drogi są niemal cały czas mokre i często zalegają na nich śliskie liście. Zasada ograniczonego zaufania i mniejsza prędkość to podstawowe sposoby, które mogą uratować życie.

Źródło: Fifth Gear

%d bloggers like this: