Honda CB 900 F Bol d`Or to wściekły byk? W wersji ekipy z Bullitt Garage aż kipi złością

Honda CB 900 F Bol d`Or po raz pierwszy zjechała z linii produkcyjnej w 1979 roku. Niemal w tym samym czasie Martin Scorsese nakręcił brutalny film pt. „Wściekły byk”, o karierze pięściarza Jake’a LaMotty, który dosłownie zmiatał swoich rywali z ringu. LaMotta zyskał przydomek „Byka z Bronxu”.

Pochodzący z miasta Braga w Portugalii zespół customerów Bullitt Garage postanowił ująć ducha „Wściekłego byka” w ramie Hondy CB 900. To się chyba udało?

RAGING BULL by BULLITT GARAGE. Źródło: You Tube, Expanding Roots

Portugalczycy nie chcieli dokonać konkwisty na japońskiej ziemi a jedynie wydobyć z motocykla to, co w nim dzikie i nieokiełznane. Rama, bak i silnik zostały zachowane w oryginale, lecz cztery masywne kolektory i równie ciężkie działa wydechów w układzie 4 do 2 zostały zmodyfikowane na 4 do 1, co pozwoliło podobno wydobyć niesamowity dźwięk rzędowego silnika.

Przy okazji warto wspomnieć, że w ramie CB 900 Bol d`Or siedzi czterocylindrowy złoczyńca o pojemności 901 cm3 i mocy 95 KM osiąganej przy 9000 obr./min. Wystarczało to, żeby rozpędzić Japończyka do 214 km/h. Oryginalny model był produkowany w latach 1978 do 1984.

HONDA CB 900 raging bull_01
RAGING BULL. Foto: www.pipeburn.com

Customerzy z Bullitt Garage zostawili fabryczne, gwieździste felgi (które polakierowano na czarno), ale już nie odpuścili lagom i tylnym amortyzatorom. Oba komplety są znacznie masywniejsze od oryginalnych, co podkreśla również przebudowany przód, z kierownicą w stylu cafe racer, mniejszym i niżej zamontowanym reflektorem.

Rama pomocnicza została pozbawiona tylnej sekcji i kanapy, która pasowała bardziej do asortymentu sklepu Ikea. Przestrzeń pomiędzy pozbawionymi balastu rurami wypełniono zabójczo płaskim, poprzecznie karbowanym siodłem. W miejscu kwadratowego, tylnego reflektora, znalazła się minimalistyczna, owalna lampka.

1024px-Honda_CB900F_02
RAGING BULL. Foto: www.pipeburn.com

Cała przebudowa odkryła piękny kształt fabrycznego baku, który został dodatkowo, optycznie wyszczuplony, dzięki trójkolorowemu malowaniu w stylu cafe late. Całość prezentuje się niesamowicie…

Źródło: pipeburn

%d bloggers like this: