Do tej pory Honda CRF250 Rally istniała tylko jako prototyp. Teraz wejdzie do produkcji?

Pierwsze informacje o motocyklu pojawiły się w marcu. Honda zaprezentowała wówczas prototyp, jednak wygląda na to, że na seryjny motocykl nie będzie trzeba specjalnie długo czekać…

Po co powstaje model CRF250 Rally? To rajdówka, która świetnie poradzi sobie na bezdrożach, ale w przeciwieństwie do motocykli ze swojej rodziny, będzie mogła pokonywać również długie dystanse. Dzięki tej dualności, motocykl będzie bardziej uniwersalny.

hondacrf250_01
Honda CRF250 Rally. Foto: Honda

Japończycy właśnie zarejestrowali nazwę towarową CRF250 Rally w Europie, co sugeruje, że motocykl wjedzie do salonów szybciej niż ktokolwiek się spodziewał.

Biorąc pod uwagę, że pierwotna, lecz standardowa konstrukcja, czyli CRF250L, nie wymagała wielu poprawek, a wersja CRF450 Rally, używana w Dakarze, jest idealna do stworzenia nieco słabszego wariantu, nie trzeba wielu inwestycji i prac, aby nowy motocykl ruszył na drogi.

Aby chronić swoje prawa do nazwy i modelu, przedstawiciele Hondy musieli również złożyć graficzne projekty i rysunki CAD/CAM wygenerowane komputerowo. Można na nich dostrzec pewne szczegóły, na przykład „drogowy” wydech z CRF250L, inne hamulce i lusterka.

hondacrf250_02
Komputerowa wersja Hondy CRF250 Rally. Foto: Honda

Kiedy ten offroadowy zawadiaka trafi do klientów? Tego nie wiadomo, ale zapewne wszystko wyjaśni się podczas targów EICMA w Mediolanie, które rozpoczną się za tydzień.

Źródło: visordown

%d bloggers like this: