Ktoś ma problem z wyborem sakwy do motocykla? Oto świetne rozwiązanie…

Kilka dni temu rozpoczęła się wyjątkowo ciekawa akcja na Kickstarterze. Chodzi o nietypowe, motocyklowe sakwy, które spodobają się przede wszystkim posiadaczom chopperów, bobberów, cruiserów, scramblerów, itd.

Mike Linquist i Chris Hanson mieli problem. Chcieli po prostu zapakować trochę bagaży i pojechać w góry. Teoretycznie to bardzo proste, ale co potem? Zwłaszcza kiedy trzeba gdzieś, na skraju lasu, zostawić motocykl? Co z torbami?

mike linquist prototyp 1_01
Mike Linquist i Prototyp 1. Foto: packanimal.co

Mike i Chris dość długo próbowali znaleźć rozwiązanie i kupić odpowiednie sakwy. Niestety w ofercie sklepowej nie natrafili na odpowiednie modele. Zapewne dlatego, że wymagali od sakw o wiele większej wszechstronności i uniwersalności.

Nie chodziło im o parę frędzli i wytłoczonego, nadlatującego orła. Okazało się, że jeśli chcą mieć takie torby, jakie potrzebują, muszą je sobie zrobić sami.

pack_animal
Sakwy motocyklowe od Pack Animal. Foto: packanimal.co

Po kilku tygodniach prac udało im się wykonać prototyp, ale nie był wystarczająco dobry. Zrobili więc kolejną sakwę, potem następną i jeszcze jedną… W końcu wykonali taką, którą spełniała ich oczekiwania, a przede wszystkim sprawdziła się w działaniu.

Torba jest całkowicie wodoodporna, wyposażona w wiele kieszeni, posiada nawet przestrzeń na niewielką gaśnicę, gdyby ktoś chciał ugasić ognisko albo np. zrobić z kumplami małą namiastkę zimy. Oczywiście ma też miejsce na zestaw niezbędnych narzędzi. Na poniższym filmie widać, jak to wszystko ma funkcjonować.

Mocowanie jest uniwersalne ale chyba najfajniejszym pomysłem jest możliwość zdjęcia sakwy z motocykla i zawieszenie jej… po prostu na ramieniu. Jest na tyle wygodna, że można ruszyć z nią dalej, tym razem na pieszy fragment wycieczki.

Do końca akcji na Kickstarterze zostało jeszcze 27 dni. Młodzi Amerykanie chcieliby zebrać na dalszy rozwój projektu i wdrożenie go do produkcji, równo 60 tys. dolarów. W tej chwil mają nieco ponad 11 tysięcy, więc idzie im naprawdę nieźle.

pack_animal_1
Sakwy jak torby na ramię. Foto: packanimal.co

Czekamy na wersję komercyjną, z chęcią sprawdzimy, jak sprawują się torby z Pack Animal.

Źródło: kickstarter Pack Animal

%d bloggers like this: