Jaki ma być kąt nachylenia motocykla w zakręcie? Ducati ma program, który ci to powie

Gdy pięć lat temu Multistrada 1200 wyjechała na drogę, nikt nie spodziewał się, że turystyczne enduro firmy Ducati odniesie tak spektakularny sukces i zagrozi nawet wieloletniej dominacji BMW.

Konstruktorzy z Borgo Panigale nie spoczęli na laurach ale równo dwa lata temu znacznie zmodyfikowali swój motocykl, a w modelu na rok 2015 dokonano kolejnych, głębokich zmian, choćby wprowadzenie układu zmiennych faz rozrządu w silniku Testastretta DVT.

multistrada-link-app_01
Foto: Ducati

Finalnie oznaczało to więcej mocy i lepszy moment obrotowy. Osiągnięcie to było o tyle wyjątkowe, że jednocześnie udało się zmniejszyć spalanie prawie o 10 procent.

Bardzo dużo wydarzyło się również w aspekcie elektroniki, ale szczęście właścicieli Multistrady właśnie teraz osiągnęło kolejny poziom. Ducati zaanonsowało nową aplikację na smartfony, oczywiście dla właścicieli Multistrady.

Program Ducati Multistrada Link będzie umożliwiał motocykliście sprawdzenie wielu ciekawych parametrów, a przede wszystkim zajmie się kontrolą nad całym systemem, czyli motocyklem, telefonem, GPS oraz interkomem, to znaczy łącznością pomiędzy kierowcą a pasażerem.

multistrada-link-app_02
Foto: Ducati

Na telefonie będzie można sprawdzić np. informację o maksymalnej oraz średniej mocy, prędkości maszyny, czy nawet dopuszczalnego kąta wychylenia motocykla – oczywiście ten parametr będzie mierzony na bieżąco. Pozostałe, standardowe wskazania to np. aktualny tryb jazdy, poziom paliwa, spalanie.

Dostępne będą również funkcje zbliżone do społecznościowych, np. możliwość udostępnienia parametrów przejazdu lub własnych uwag innym osobom. Co najciekawsze, Ducati Multistrada Link można pobrać zupełnie za darmo z iTunes.

Aktualnie program działa wyłącznie w środowisku iOS, czyli dla telefonów Apple, ale wkrótce ma pojawić się również apka na Androida.

Źródło: ducatisti.pl

%d bloggers like this: