Ducati Scrambler 400 na szpiegowskim zdjęciu. Jest na czym zawiesić oko?

Motocykl, który najprawdopodobniej jest nadjeżdżającym, nowym Ducati Scramblerem 400, został schwytany w swoim naturalnym środowisku we Włoszech.

Informacji na temat tego modelu wciąż mamy niewiele. Firma Ducati jest wyjątkowo skryta jeśli chodzi o jakiekolwiek dane dotyczące tej maszyny, ale na szczęście to się zmieni już za kilka dni, dokładnie 16 listopada, kiedy wystartuje EICMA 2015.

Mamy oczywiście garść plotek i to nowe, dość tajemnicze zdjęcie poniżej. Niektóre ze źródeł wskazywały, że nowy Scrambler ma być napędzany jednocylindrowym silnikiem chłodzonym powietrzem, ale motocykl na zdjęciu ma dwa cylindry. I tego raczej należy się spodziewać w premierowym modelu.

Prawdopodobnie zdjęcie Ducati Scrambler 400. Foto: motociclismo.it

Maszyna wygląda jak mniejsza wersja obecnego Scramblera. Odbiorcą tego modelu maja być początkujący motocykliści, co jest bardzo mocno skorelowane z ceną. Dlatego Ducati musiało dokonać pewnych zmian, aby jednoślad był atrakcyjny również finansowo.

Można dostrzec, że widelec W Scramblerze 400 będzie o tradycyjnej konstrukcji, a nie upside-down. Wahacz wydaje się cieńszy, jego konstrukcja jest bardzo podobna do tej ze Scramblera 800. Wydech jest chyba tymczasowy, za wcześniej też jest, aby stwierdzić, czy 400 jest wyposażony w katalizator.

Co dalej? O tym przekonamy się już wkrótce. Trzeba tylko trochę poczekać…

Źródło: autoevolution

%d bloggers like this: