Polacy wystąpią z elektrycznym motocyklem na Smart Moto Challenge

Smart Moto Challenge to międzynarodowe zawody, których idea polega na budowie i porównaniu lekkich motocykli elektrycznych, których twórcami są studenci z uniwersytetów z kilkunastu państw.

LEM Napoli. Foto: Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych

Zawody odbędą się w Moskwie, w dniach 4-7 listopada. O pierwsze miejsce będą walczyć uczelnie m.in. z Hiszpanii, Rosji, Kazachstanu, Polski, itd. W sumie z 12 krajów. Reprezentację Polski stanowi drużyna z Politechniki Wrocławskiej, która podczas lipcowego konkursu w Barcelonie zajęła 3 miejsce.

lem_napoli_02
LEM Napoli. Foto: Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych

Wrocławscy studenci liczą jednak na powtórzenie sukcesu z 2014 roku, kiedy wygrali rywalizację. Zawody polegają m.in. na badaniu jednośladów pod względem odporności na wodę, sprawności hamowania, przyspieszenia, jazdy między stożkami, czy tzw. autocrossu – najszybszego przejechania jednego okrążenia. Przewidziany jest także przejazd na czas, na dystansie 22 kilometrów.

lem-napoli_01
LEM Napoli. Foto: Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych

Wszystkie biorące w zawodach ekipy muszą również udostępnić kosztorys i biznesplan. Są to konkurencje statyczne, które również zostaną uwzględnione w klasyfikacji generalnej by wyłonić najlepszą drużynę. Polska konstrukcja, które robocza nazwa brzmi LEM Napoli, ma duże szanse na sukces.

Źródło: pryzmat.pwr.edu.pl

%d bloggers like this: