Yamaha zapowiedziała Faster Sons Chapter Two

Faster Sons to nowa filozofia Yamahy, którą Shun Miyazawa z Yamaha Motor Europe określił kilka miesięcy temu, jako nowy kierunek rozwoju z uwzględnieniem osiągnięć Yamahy z przeszłości, połączony z nowoczesną technologią. Chodzi po prostu o ponadczasowy styl.

Pierwszy efektem tych działań okazała się współpraca ze znanym customerem, Shinya Kimurą, który w zgodzie z duchem Yamahy wyszykował niesamowity egzemplarz XSR700. W kolejne odsłonie, czyli Chaper Two, do współpracy zaproszony został Roland Sands. Tym samym Fasters Sons i linia Sport Heritage zyskają nowy rozdział historii.

Faster Sons Chapter Two – The Challenge . Źródło: You Tube, amaha Motor Europe

Konstruktor ma zmierzyć się z sportowym dziedzictwem Yamahy, zaś jego projekt ma być równie imponujący jak zderzenie z Chapter One. Aktualnie amerykański customer prowadzi świetnie prosperujące studio Roland Sands Design, zaś jego projekty wygrywają prestiżowe konkursy customingu, np. V-Twin Control Design of the Year.

Na motocyklach przerobionych przez Sandsa jeżdżą między innymi Mickey Rourke i Travis Pastrana. Warto dodać, że Sands rozpoczął motocyklową przygodę od wyścigów. Był między innymi czempionem AMA 250 GP w 1998 roku.

Więcej informacji powinno pojawić się już 16 listopada.

Źródło: motorcyclecruiser

%d bloggers like this: