Właśnie powstaje Skynet. Dla niepoznaki nazwano go MOTOBOT

Podczas odbywających się właśnie targów Tokyo Motor Show 2015, Yamaha zaprezentowała, obok wielu pojazdów koncepcyjnych, motocyklowego robota o nazwie MOTOBOT Ver.1. Android jest na tyle zaawansowanych technologicznie, że może samodzielnie jeździć na niezmodyfikowanym motocyklu.

MOTOBOT Ver.1. Źródło: Yamaha

MOTOBOT jest humanoidalnym robotem, obecnie w fazie rozwoju, na co wskazuje symbol -Ver.1, który ma za zadanie badać zachowanie motocykli w trudnych lub ekstremalnych warunkach. Chodzi tutaj zarówno o wysoką prędkość ponad 200 km/h, jak i nieprzyjazne warunki pogodowe i terenowe.

Dzięki zastosowaniu robota, inżynierowie będą mogli sprawdzić w praktyce jak reagują i sprawdzają się się prototypy pewnych technologii, bez zagrożenia dla zdrowia i życia testowych kierowców.

MOTOBOT Ver.1. Źródło: Yamaha

MOTOBOT nieprzypadkowo ma humanoidalne kształty i podobny do człowieka ciężar. Jego zadaniem jest symulowanie zachowania prawdziwego człowieka, jednak zamiast ciała ma niezliczoną ilość przewodów, elektroniki i czujników.

MOTOBOT Ver.1. Źródło: You Tube, MotorcyclesDreams

Oczywiście jeszcze trochę potrwa, zanim pojawi się ryzyko, że gość w stylu Terminatora podejdzie do bogu ducha winnego motocyklisty i zażąda jego kurtki, spodni oraz motocykla, ale patrząc na MOTOBOTA, można sobie wyobrazić np. elektronicznych kierowców.

Zresztą oni już istnieją, np. w autonomicznych autobusach jeżdżących w Chinach lub Grecji, tyle że nie mają jeszcze ludzkich kształtów…

Źródło: motorcyclenews

%d bloggers like this: