Honda VFR1200X Crosstourer. W 2016 roku będzie równie turystyczna, a może nawet bardziej…

W drugiej połowie listopada, podczas targów Cycle World International Motorcycle Show, które będą miały miejsce w Long Beach w Kalifornii, zaprezentowana zostanie unowocześniona wersja popularnego modelu Hondy – VFR1200X Crosstourer.

Kariera turystycznego eduro Hondy rozpoczęła się niemal równo pięć lat temu i nie wygląda, aby znienacka miała zakończyć, tym bardziej, że Crosstourer uważany jest za godnego następcę utytułowanego Varadero. W rodzinie nic nie ginie, dlatego już wkrótce zobaczymy wersję na rok 2016.

Hondy – VFR1200X Crosstourer. Foto: Honda

W ramie Crosstourera siedzi oczywiście sprawdzona, rzędowa, czterocylindrowa jednostka o pojemności 1237 cm3, z cenioną skrzynią DCT i systemem HSTC, czyli Honda Selectable Torque Control, znanego choćby z Hondy Africa Twin CFR 1000L. W systemie tym, najogólniej ujmując, chodzi o kontrolę i dopasowanie momentu obrotowego. W opcji będą trzy tryby. Nie zabraknie też obowiązkowego ABS, dostępnego w standardzie.

Kolejne nowości to zgodność z normą EUR04, która wejdzie w życie od 1 stycznia 2017 i dotyczy poziomu emisji spalin, który w wypadku wielu „gaźnikowców” może być sporo powyżej nowych wartości.

Hondy – VFR1200X Crosstourer. Foto: Honda

Z weselszych wieści, a właściwie turystycznych i komfortowych rozwiązań, warto wspomnieć o osłonach rąk i poprawionej, regulowanej przedniej szybie. Pojawi się również gniazdo 12V do podłączenia peryferii elektronicznych.

Dla Amerykanów motocykl Hondy będzie nowością, bowiem na tamtejszym rynku Honda Crosstourer pojawi się po raz pierwszy. Wiadomo również, że sprzedaż ma ruszyć w maju. Tym samym Crosstouer dołączy do stajni Hondy, w której znajduje się już CRF1000L Africa Twin, NC700X i CB500X.

W Polsce nowy model u dealera, rocznik 2015, kosztuje 61 900 zł. Ceny modelu 2016 oczywiście jeszcze nie znamy.

Źródło: asphaltandrubber

%d bloggers like this: