Japończykom się nie chciało? Kawasaki Vulcan S Café to niemal ten sam model, co przed rokiem

Vulcan S pojawił się w ofercie Kawasaki w zeszłym roku. Masywny cruiser wyposażony jest w silnik o pojemności 649 cm3 i dysponuje 61 KM mocy. Model z ABS w ofercie polskiego dealera, z rocznika 2015, kosztuje dokładnie 30 900 zł. Japończycy właśnie zaprezentowali nową wersję, którą nazwali Kawasaki Vulcan S Café.

Kawasaki Vulcan S Café. Foto: Kawasaki

Cruiser i Café racer w jednym? To oczywiście da się zrobić, ale w firmowym wydaniu Kawasaki nośna i przyciągająca uwagę ma być chyba tylko sama nazwa, bo zmiany w motocyklu ograniczono do nowego malowania z zielonymi akcentami, która uzupełni dotychczasową, skromną paletę: Urban City White i Metallic Carbon Grey.

Poza nowym kolorem, pojawiła się również minimalistyczna owiewka, ale w tym wypadku trudno mówić o jakieś rewolucji, skoro była ona dostępna już wcześniej, jako część akcesoryjna.

Przypomnijmy, że wyposażony w silnik ER6 Vucan S okazał się rok temu niemałą sensacją. Było coś pociągającego w sposobie, w jaki Japończycy zignorowali konwencję cruiser, tzn. brak V-twin, brak chromu, niemal wyścigowe oko reflektora, itd. Przy tym zbudowali jednak maszynę o typowej dla stylu, muskularnej budowie.

Reklama zeszłorocznego modelu Vulcan S. Źródło: You Tube, Kawasaki Motors

W Wielkiej Brytanii Vulcan S został piątym najlepiej sprzedającym się motocyklem Kawasaki w tym kraju. Niezłe wyniki zanotował zresztą na całym świecie. Wersja Vulcan S Café, mimo że różnice są tylko kosmetyczne, zapewne też przyciągnie wielu kupujących, jednak na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie Kawasaki Vulcan S Café pojawi się w sprzedaży.

Źródło: visordown

%d bloggers like this: