Resonator 125 od Yamahy to model koncepcyjny, ale już wywołał duże zamieszanie

Ponieważ segment motocykli o pojemności 125 cm3 rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie, koncepcyjna wersja motocykla Yamaha Resonator 125 na pewno spodoba się wielu fanom nieco słabszych, ale wcale nie brzydszych jednośladów.

Resonator 125 został zaprojektowany w stylu new retro z elementami cafe racera. Trzeba przyznać, że styliści Yamahy potrafią wyfasować naprawdę piękne maszyny, niezależnie od tego, jakiej wielkości silnik znajdzie się w ramie.

Yamaha Resonator 125. Foto: Yamaha

Klasyczny przód koncepcyjnego modelu Yamahy z tradycyjnym, pojedynczym reflektorem, wyposażono jednak w kwadratowy, płaski, zapewne elektroniczny wyświetlacz. Inne nowoczesne elementy to choćby gazowy, tylny amortyzator.

Co ciekawe, wyposażenie to nie kłóci się wizualnie ze srebrnym bakiem wykończonym drewnianymi bokami i mosiężnymi detalami. Kanapa i tył motocykla to już niemal czysta wersja cafe racera, ale warto zwrócić uwagę na praktyczny pomysł Japończyków, którzy zredukowali ewentualną szprycę spod tylnego koła dzięki zastosowaniu stylistycznie dopasowanego tylnego błotnika.

Yamaha Resonator 125. Foto: Yamaha

Jednostkę centralną stanowi jednocylindrowy, czterosuwowy, chłodzony powietrzem silnik, zapewne zbliżony do YBR125.

Oczywiście w tej chwili Yamaha nie gwarantuje, że Resonator 125 trafi do produkcji, ale motocykl wydaje się kompletny i dopracowany w każdym szczególe, a to dobrze wróży jego dalszej karierze.

Yamaha Resonator 125. Foto: Yamaha

Poza tym w ofercie Yamahy brakuje motocykla w tym stylu. Na pewno nie jest nim YBR125 Custom, miejski YBR125, czy zupełnie z innej bajki – MT-125 i YZF-R125. My na pewno byśmy się nie pogniewali, gdyby Resonator dołączył do rodziny Yamahy…

Więcej na temat tej konstrukcji dowiemy się zapewne podczas Tokyo Motor Show 2015, czyli na przełomie października i listopada.

Yamaha Resonator 125. Foto: Yamaha

Źródło: visordown

%d bloggers like this: