DT-07 Flat Track Racing – terenowy motocykl od Yamahy – na targach AIMExpo 2015

Podczas odbywających się właśnie w USA targów motocyklowych AIMExpo 2015, Yamaha przedstawiła nową konstrukcję, której przeznaczeniem są wyścigi dirt track, czyli mocną maszynę, które niestraszny jest kurz, brud i bezlitosne traktowanie.

Motocykl został opracowany przez zespół Yamaha US Racing Division we współpracy z Jeffem Palhegyi (Jeff Palhegyi Design), którego jednym z ciekawszych osiągnięć jest choćby świetny projekt Yamahy SR400.

DT-07 Flat Track Racing. Foto: Yamaha

Terenowy jednoślad o nazwie DT-07 Flat Track Racing opiera się na 90-konnym napędzie z MT-07. Rama została zbudowana od nowa. Przednie zawieszenie wzięto od YZF R6 z Durelle For Kit, natomiast za amortyzację tyłu odpowiada Ohlins TTX36.

Wydech to solidny kawał rury od Graves Motorsports. Poprawiono także Airbox i dodano filtr K&N. Mocne koła zostały wykonane przez Propulsion Labs, zaś gumy dostarczył Dunlop.

DT-07 Flat Track Racing. Foto: Yamaha

Ponieważ DT-07 Flat Track Racing to model koncepcyjny, na razie nie wiadomo, czy trafi na owalne tory dirt track, które w USA, Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie oraz Anglii, są niezwykle popularne.

Jeśli ktoś chciałby obejrzeć te wyścigi na żywo, najbliższej ma do Zjednoczonego Królestwa, gdzie dirt track rozgrywane są na… trawie, na dystansie 400 lub 800 metrów (1/4 lub ½ mili).

Źródło: motorcycle

%d bloggers like this: