Mistrz Formuły 1 Lewis Hamilton wsiada na motocykl

Niedawno pisaliśmy o mariażu Mercedesa-AMG z włoską firmą MV Augusta, która zaowocowała modelem MV Augusta F 3 800 w specjalnym malowaniu. Okazuje się, że to nie koniec zabawy, bo na ulice wyjdzie wkrótce wyjątkowa edycja modelu Dragster RR, tym razem pobłogosławiona przez Lewisa Hamiltona, mistrza Formuły 1.

Okazuje się, że Lewis Hamilton nie tylko doskonale radzi sobie z opanowaniem najszybszych bolidów na świecie, ale potrafi i lubi czasem spalić gumę w motocyklu.

Introducing the Lewis Hamilton & MV Agusta Dragster RR Źródło: You Tube, MVAgustaMotor

Chmura dymu nie przesłania motocykla, który zyskał krwistoczerwoną barwę. Prawdopodobnie na tym się jednak skończy, a zmiany będą jedynie kosmetyczne. Przypomnijmy tylko, że Dragster RR to jednostka o pojemności 798 cm3 i mocy 140 KM (przy 13100 obr./min).

Sercem motocykla jest rzędowy, 3-cylidrowy silnik wyposażony w 3 mapy: touring, sport oraz rain, a także dodatkową mapę custom, umożliwiającą personalizowanie charakterystyki motocykla w zakresie czułości roll gazu i ustawień kontroli trakcji. Z innych ciekawostek, warto wspomnieć o dwukanałowym układzie ABS, systemie ride by wire, downshifter i quickshifter.

Model w zwykłym malowaniu, u polskiego dystrybutora, wersja 2015, kosztuje 67 900 zł. Wersja à la Hamilton będzie zapewne znacznie droższa…

Źródło: autoevolution

%d bloggers like this: