Triumph Bonneville w nowej odsłonie. Już za chwileczkę, już za momencik…

Triumph Bonneville to jeden z najbardziej kultowych motocykli, jakie kiedykolwiek istniały, przynajmniej jeśli chodzi o najstarszą, angielską markę. Od początków Bonneville z przełomu lat 50. i 60. ubiegłego wieku, motocykl przeszedł długą drogę, z niezwykłą przygodą w latach siedemdziesiątych, kiedy był masowo przerabiany przez wielbicieli chopperów.

Ostatecznie stał się motocyklem nowoczesnym z nutą retro i do tego cholernie przystojnym. Angielski Triumph szykuje nowe wydanie swojego sztandarowego modelu i stopniuje napięcie nie gorzej niż mistrz suspensu, wielki Alfred Hitchcock. Oto nowy zwiastun. Anglicy nawiązują do historycznych modeli i chcą pokazać ciągłość marki.

Something big is coming… Źródło: You Tube, officialTriumph

Słyszeliśmy już plotki, że pojawia się dwa nowe modele silników, oba chłodzone cieczą, lecz o zupełnie nowej konstrukcji. Prawdopodobne pojemności to 1100 cm3 oraz bliźniaczy do aktualnego silnika napęd 865 cm3. Zapewne nowe motocykle będą stylizowane elementami cafe racera lub bobbera.

W aktualnej ofercie Triumph Polska, dwucylindrowy Bonneville z silnikiem 865 cm3 występuje w wariancie T100 oraz klasycznym. W obu wersjach, oraz limitowanej T100SE, kosztuje niemal tyle samo, czyli ok. 44 tysiące złotych.

Premiera nowych motocykli zaplanowana została na 28 października, czyli dosłownie na dniach.

Źródło: motorcyclecruiser

%d bloggers like this: