Nowy pojazd RoboCopa? Nie, to “tylko” Cam-Am Spyder dla amerykańskiej policji

W połowie sierpnia pisaliśmy o nowym trójkołowcu Cam-Am Spyder na rok 2016. Okazuje się, że ciekawa konstrukcja kanadyjskiej firmy Bombardier Recreational Products, która trafiła do sprzedaży w 2015 roku, zyskała uznanie nie tylko użytkowników…

Can-Am Spyder F3-P. Foto: www.autoevolution.com

Cam-Am Spyder w wersji F3-P trafił także do oddziałów amerykańskiej policji. Pojazd został dostosowany do wymogów służb mundurowych zyskując m.in. zestaw stroboskopowych lamp, dodatkowe, aluminiowe pojemniki, syrenę policyjną i instalację dostosowaną do działania z urządzeniami mierzącymi prędkość innych pojazdów.

Cam-Am Spyder F3-P pochodzi od wersji F3-S i posiada na pokładzie wszystkie elektroniczne gadżety tego modelu, czyli m.in. system stabilizacji SCS, ABS, EPS, a także system zapobiegania poślizgom TCS. Pod kwadratową maską Cam-Am Kanadyjczycy umieścili silnik Rotax 1330 o mocy 115 KM i 6-biegową, półautomatyczną skrzynię biegów.

Can-Am Spyder F3-P, the evolution of the police motorcycle. Źródło: You Tube, CanAmSpyderTeam

Imponująco wygląda również układ hamulcowy, który podczas testów przeprowadzonych przez Michigan State Police uplasował pojazd Cam-Am na pierwszym miejscu wśród szerokiej stawki maszyn.

Trzeba przyznać, że policyjna wersja Cam-Am Spyder wygląda bardzo groźnie. Prawdopodobnie na sam widok takiego duetu maszyny i funkcjonariusza, skruszony kierowca sam z chęcią wypełniłby kartę z bloczku mandatowego. I jeszcze podziękował.

Źródło: autoevolution

%d bloggers like this: