Akcja policji przeciwko motocyklistom w Krakowie? (aktualizacja)

Zatrzymanie kilkudziesięcioosobowej grupy motocyklistów miało miejsce wczoraj tuż przed godziną 23. Policja zablokowała, zatrzymała i dokonała drobiazgowej kontroli kilkudziesięciu motocyklistów. Akcja miała miejsce w okolicach Ronda Ofiar Katynia w Krakowie.

Wyjeżdżających z parkingu obok Ikei motocyklistów otoczyła grupa składająca się z oznakowanych i nieoznakowanych wozów policyjnych. W akcji policji udział wzięli również funkcjonariusze na motocyklach, była to „obława” zakrojona na szeroką skalę.

Krakowska policja zatrzymała motocyklistów. Foto: Policja

Z relacji uczestników zdarzenia wynika, że atmosfera nie była miła. Funkcjonariusze policji dokonali bardzo skrupulatnej weryfikacji dokumentów, kontroli trzeźwości motocyklistów oraz stanu technicznego pojazdów. Skończyło się to licznymi mandatami oraz kilkoma przypadkami zatrzymania dowodów rejestracyjnych.

[aktualizacja] W sieci pojawił się filmik nagrany przez jednego z motocyklistów, na którym widać m.in. dość nietypowy sposób badania pomiaru głośności motocykli. Oficer policji używa do tego celu… apki z telefonu.

Pomiar głośności wydechu. Źródło: You Tube, Mar Jusz

Policjanci z Krakowa zapowiedzieli również, że dokładnie przejrzą miejski monitoring i wyciągną konsekwencje wobec uczestników „ustawki”, którzy wcześniej łamali przepisy ruchu drogowego. Chodzi głównie o nagminne przekraczanie ograniczenia prędkości i niebezpieczną jazdę.

Nocne „ustawki” stały się właściwie normą w dużych aglomeracjach miejskich. Trudno się dziwić mieszkańcom, którzy chcą spokoju w swojej okolicy i zgłaszają na policję takie zdarzenia. Czy działania policji w tym przypadku są uzasadnione?

Źródło: Interia

%d bloggers like this: