Mały, ale wariat. Pierwsze przecieki o scramblerze od Hondy

Honda zaprezentowała zdjęcia dwóch nowych maszyn typu scrambler, czyli uniwersalnego pojazdu przeznaczonego do jazdy po bezdrożach.

Honda-Grom-Scrambler-Two-01
Honda Grom Scrambler Two. Foto: materiały prasowe

Conept-One i Concept-Two nieco się od siebie różnią. Jeden jest bardziej klasyczny, zaś druga maszyna pozbawiona jest cech retro.

Pełna nazwa modelu, czyli GROM50 Scrambler, sugeruje również, że będziemy mieli do czynienia z jednośladami o niewielkiej pojemności 49 cm3. Skromna pojemność na pewno nie oznacza, że to motorki zupełnie bezbronne na drodze.

Honda Grom Scrambler Two. Foto: materiały prasowe

Aktualnie w ofercie Hondy dostępna jest maszyna o zbliżonych możliwościach offroadowych. Honda MSX 125, czyli właściwie GROM 125, wyposażona jest w chłodzony powietrzem, jednocylindrowy, czterosuwowy silnik OHC. Moc maksymalna jednostki wynosi 9,8 KM przy 7000 obr./min.

Ten niewielki uliczny rozrabiaka zbudowany w oparciu o grzbietową klatkę z rur stalowych waży zaledwie 102 kilogramy. Pełne wymiary to 1760 x 775 x 101 mm. Bak pojazdu mieści 5,5 l paliwa.

Honda-Grom-Scrambler-One-01
Honda Grom Scrambler One. Foto: materiały prasowe

Aktualna cena starszego modelu MSX 125 wynosi 11 tys. złotych (w promocji). Nowe scramblery powinny zatem oscylować wokół tej kwoty lub być nieco tańsze.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, żę model GROM50 będzie posiadał zbliżone parametry, oczywiście z uwzględnieniem słabszego silnika.

Honda-Grom-Scrambler-Concept-One-02
Honda Grom Scrambler One. Foto: materiały prasowe

Oba modele GROM50 zostaną zaprezentowane szerszej publiczności podczas Tokyo Motor Show 2015. Targi odbędą się na przełomie października i listopada i wówczas wypłyną zapewne również nowe informacje.

Źródło: visordown

%d bloggers like this: