Caffè latte o poranku? To może na dzień dobry BMW R60 custom?

Wykonany w Polsce café racer rzeczywiście sprawia wrażenie doskonale dopasowanego do eleganckiej kawiarni. Zapewne pięknie prezentowałby się tuż obok stolika nakrytego białym obrusem, z filiżanką caffè latte i ciasteczkiem na spodku.

BMW R 60 CUSTOM. Foto: Grzegorz Korczak, thebikeshed.cc

Bazą tego projektu został motocykl z emblematem bawarskiej szachownicy wyprodukowany jeszcze w 1974 roku. W oryginalne ta sprawna i solidna jednostka o pojemności 599 cm3 dysponowała dwucylindrowym silnikiem typu boxer, który potrafił wygenerować 40 KM przy 6400 obr./min.

Maksymalna prędkość BMW R 60 wynosiła 165 km/h. System chłodzony był powietrzem, skrzynia miała pięć biegów, zaś przeniesienie napędu odbywało się za pomocą Cardana.

BMW R 60 CUSTOM. Foto: Grzegorz Korczak, thebikeshed.cc

Chłopaki z polskiej ekipy Rat Bikes spróbowali odsłonić piękny kształt motocykla schowany za gmolami, przygnieciony ciężką kanapą, ograniczony długim tyłem i zdominowany przez wielgaśne kierunkowskazy. Maszynę udało się odchodzić do 160 kilogramów.

Zmieniono również niezliczoną liczbę innych części. Siedzisko jest od Brooks, tylne amortyzatory został wzięte z Yamahy Majesty 400. W silniku wymieniono m.in. cylindry. Na kołach znalazły się renomowane gumy Metzeler Perfect ME 11 3.25-19 54S. Mimo wszystko mamy do czynienia z oryginałem, numer ramy i silnika są takie same.

BMW R 60 CUSTOM. Foto: Grzegorz Korczak, thebikeshed.cc

Ile kosztuje ten custom w niezwykłym kolorze? Cena wynosi 12 500 funtów, czyli nieco ponad 70 tysięcy złotych.

Źródło: thebikeshed

%d bloggers like this: