Jeśli lubisz naprawdę szybką jazdę zobacz nowy kask Shoei X-Spirit III

Firma Shoei zaprezentowała nowy kask X-Spirit III. Prezentacja miała miejsce podczas ostatniego Aragon MotoGP. W nowym kasku Shoei wystąpił Marc Márquez, hiszpański zawodnik, który zasłyną tym, iż w swoim debiutanckim sezonie w Moto GP w 2013 roku zdobył tytuł mistrza świata, dodatkowo zostając najmłodszym zdobywcą tego tytułu. Aktualnie ma już na koncie 4 laury mistrza świata.

Marc Márquez i nowy kask. Foto: Shoei

Nowy Shoei X-Spirit III posiada bardziej aerodynamiczny kształt z wymiennymi spojlerami z tyłu skorupy w celu optymalizacji aerodynamiki. W odniesieniu do poprzedniego modelu Shoei X-Spirit II drgania zmniejszono aż o 50 %. Opory powietrza zredukowano o kolejne 10 %.

Specjaliści Shoei wyliczyli również, że nowa konstrukcja sprawa, iż uniesienie głowy jest łatwiejsze o 3 %. Z innych zmian warto wspomnieć o dodatkowej funkcji wkładek wewnętrznych, które można nie tylko wymienić, ale również zmienić ich położenie wewnątrz kasku.

Nowy model Shoei X-Spirit III. Foto: Shoei

Wszystkich wymiennych elementów jest aż pięć, czyli o dwa więcej niż w Shoei X-Spirit II. Skorupa kasku została wykonana z wykorzystaniem technologii AIM+, która poza zminimalizowaniem wagi charakteryzuje się również lepszą ochroną przed uderzeniem w porównaniu do skorup utwardzanych. Wypełnienie EPS ma oczywiście zróżnicowaną gęstość.

Inżynierzy Shoei zadbali również by konstrukcja była lepiej wentylowana. Poprawę osiągnięto dzięki zastosowaniu tuneli policzkowych, które znalazły się w materiale chroniącym policzki użytkownika. Szyba kasku posiada ciekawy patent Pinlock Evo redukujący efekt parowania.

Shoei X-Spirit III. Źródło: You Tube, Marc Márquez

Cały system wentylacji obejmuje trzy otwory wlotowe z przodu (jeden na szczycie hełmu, jeden na czole i jeden w obszarze podbródka) oraz cztery otwory wylotowe z tyłu. Konstrukcja wykorzystuje efekt podciśnienia co prowadzi do usunięcia nieświeżego i gorącego powietrza z wnętrza kasku.

Shoei X-Spirit III dostępny jest tylko w kolorze czarnym, biały i czarnym macie, chociaż to się zapewne jeszcze zmieni. Premiera kasku planowana jest na początku 2016 roku, cena nie jest znana, ale skoro Shoei X-Spirit II kosztuje 3 tys. złotych wersja numer trzy na pewno nie będzie tańsza…

Źródło: cycleworld

%d bloggers like this: