VII Zlot “Strefa Militarna” 2014 Piaski koło Gostynia

Wyciągnięte z archiwum 😉

No i dobrnęliśmy do końca VII Zlotu „STREFA MILITARNA” 2014, organizowanego przez Stowarzyszenie HISTORIA MILITARIS z siedzibą w Gostyniu. Od czwartku 10 lipca do Folwarku Podrzecze przybywali fascynaci militariów. Po raz kolejny w wydarzeniu tym uczestniczyły rozmaite grupy rekonstrukcyjne no i rzecz jasna miłośnicy militarnych klimatów z Polski jak również z Europy.

Bohaterami zlotu były przede wszystkim pojazdy i sprzęt, związane ściśle z techniką wojskową. Nie jest chyba tajemnicą, że z techniką wprost z lat 30-ych i 40-ych minionego wieku. Dlatego na zlocie nie zabrakło czołgów T34 ale i także MOTOCYKLI – głównie tych rodem z Wehrmachtu ale i tych kopiowanych po wschodniej stronie. BMW R 75 czy radzieckie boksery M72 to główni bohaterowie zlotu ale nie jedyni! Uczestnicy jak co roku bawili się wyśmienicie i mogli obserwować jak słynny „Rudy 102” (czołg T34) bez żadnego wysiłku taranuje niewielkie brzózki i w tumanach kurzu i dymu z dieslowskich silników ochoczo manewruje po terenie zlotu. Doskonale prezentował się też Czołg średni PzKpfw V Panther. Nie zabrakło także transporterów opancerzonych oraz replik kultowych pojazdów. Grupy rekonstrukcyjne po raz kolejny stanęły na wysokości zadania i przyciągały tłumy rozmaitymi inscenizacjami

Jak zwykle – musieliśmy i tym razem dołożyć swoje „3grosze” i przedstawić Wam krótką, fotograficzną relacje z tego wydarzenia. Nasi reporterzy Iza i Adam stanęli na wysokości zadania a efekt ich prac możecie podziwiać w galerii. Oczywiście zdjęcia nazistowskich symboli czy oryginalnych insygni nie stanowią w żadnej mierze próby propagowania tych idei.

Tym samym VII Zlot Grup Rekonstrukcyjnych i Historycznych Pojazdów Wojskowych w Folwarku Podrzecze w Piaskach koło Gostynia uważamy za zamknięty 😉 Do zobaczenia już za rok!

Rino

%d bloggers like this: