Padł światowy rekord sprzedaży jednośladu. To nie motocykl, ale wynik Hondy robi wrażenie

Model Honda Activa został pierwszym jednośladem na świecie, który sprzedano w ilości miliona egzemplarzy w niezwykle krótkim okresie czasu. Wyjątkowy wynik osiągnięto zaledwie w pięć miesięcy. Oczywiście znaczenie miał również wielki i chłonny rynek. Mowa o Indiach.

Dla porównania, wszystkich jednośladów, motocykli i skuterów razem wziętych niezależnie od pojemności i marki, a także bez względu na to czy były to maszyny nowe, czy stare, zarejestrowano w naszym kraju w ciągu całego 2014 roku „zaledwie” nieco ponad 50 tysięcy.

Indie są dla nas krajem odległym, tajemniczym i chyba trochę niezrozumiałym, co może potwierdzić każdy, kto próbował oglądać filmy z Bollywood. Zresztą wystarczy obejrzeć poniższą reklamę Hondy Activi, żeby zrozumieć, o czym mowa.

Reklama modelu Honda Activia. Źródło: You Tube, MotorcyclesDreams

Activia jest absolutnym liderem ryku skuterów w Indiach. Tylko ten jeden model stanowi aż 51% sprzedanych maszyn w tym segmencie. Wielkość sprzedaży Hondy Activia wzrosła dwadzieścia razy od kwietnia do sierpnia 2015 roku.

Komentując to osiągnięcie, prezes i dyrektor generalny Hondy, Keita Muramatsu powiedział: „Cieszymy się z sukcesu naszego modelu, który zaliczył również hat-tricka sprzedaży miesięcznej czyli pierwsze miejsce na rynku indyjskim przez trzy kolejne miesiące” – powiedział Muramatsu.

Honda Activia. Foto: materiały prasowe

„Po reaktywacji segmentu skuterów w Indiach, co miało miejsce w 2001 roku, Activia rozpoczęła penetracje wiejskich obszarów kraju. Wraz z poprawą infrastruktury drogowej na wsi, spodziewamy się, że zainteresowanie naszym modelem może wzrosnąć jeszcze bardziej, ponieważ Activia doskonale sprawdza się w każdych warunkach” – dodał Keita Muramatsu.

Całkowita sprzedaż producenta Activi, czyli koncernu Honda Motorcycle & Scooter India, wyniosła w latach 2014-15 aż 2,1 miliona sztuk.

Honda Activia. Foto: Materiały prasowe

Czy rekordową Hondę Activia można kupić również w Polsce? Zadzwoniliśmy do warszawskiego dealera marki, Honda Plaza, specjalizującego się również w jednośladach i dowiedzieliśmy się, że o tym modelu nic im nie wiadomo.

Honda Activia po raz pierwszy zaprezentowana została w 2000 roku, produkcja ruszyła rok później. Aktualnie do wyboru są trzy opcje, Activia 3G, Activia i Activia 125. Dwa pierwsze modele wyposażone są w silnik 109.2 cm3, natomiast Activia 125 posiada napęd o pojemności 124.9 cm3.

Źródło: honda2wheelersindia

%d bloggers like this: