Ducati Diavel Carbon w jeszcze mroczniejszym wydaniu na rok 2016

Ducati Diavel to groźny naked bike z cechami cruisera produkowany od 2011 roku. Włosi włożyli w ramę tego modelu silnik Testastretta Dual Spark V2 o pojemności 1198 cm3 i mocy 162 KM. Maksymalny moment Diavela wynosi 128 Nm przy 8000 obr./min.

Ducati Diavel Carbon. Foto: motorcyclenews.com

Ducati Diavel w wersji Carbon wygląda jakby wsysał, niczym czarna dziura, całe dzienne światło. Włosi zdecydowali się odświeżyć ten model, który w wersji na rok 2016 prezentuje się bardziej dynamicznie.

Już na pierwszy rzut oka widać, że zmieniono kolor, który w wersji 2016 nazwano Asphalt Grey. Rama Diavela też została przemalowana na odcień Dark Chrome. Zestawienie tych dwóch ciemnych barw wyszło wersji Carbon na dobre, chociaż niuanse są widoczne głównie z bliska. Poza kolorem, maszyna zyskała m.in. inne obręcze i bezkompromisowe felgi.

Ducati Diavel Carbon. Foto: motorcyclenews.com

Zupełnie nowe są kolektory wydechowe od Zircotec w ceramicznej powłoce oraz wykończony techniką szczotkowania tłumik ze stali nierdzewnej. Projektanci zdecydowali się również na modyfikacje kanapy i bardziej widowiskowe wykończenie siedziska.

Poza wersją Carbon, klasyczny Diavel na rok 2106 też dostał nowe okrycie. Malowanie w wersji Dark Stealth oznacza m.in. czarny, matowy zbiornik, ramę oraz koła.

Ducati Diavel Carbon. Foto: motorcyclenews.com

Na razie brak informacji odnośnie cen nowości Ducati i ewentualnych zmian w zakresie innych parametrów motocykla.

Źródło: motorcyclenews

%d bloggers like this: