Niesamowity mariaż Mercedesa i włoskiego producenta motocykli

MV Augusta to włoska firma produkująca motocykle, znana już od połowy lat 40. ubiegłego wieku. W asortymencie maszyn mediolańskiego przedsiębiorstwa znajdują się głównie konstrukcje przeznaczone na tor wyścigowy i wyścigi klasy GP.

MV Augusta F3 800. Foto: www.carscoops.com

Motocykle MV Augusta wygrały 270 Grand Prix, mają też na koncie 75 tytułów mistrza świata, w tym 37 tytułów wśród konstruktorów i 38 mistrzostw świata zawodników.

Współpraca Mercedes-AMG i MV Augusta rozpoczęła się w listopadzie 2014 roku, kiedy to niemiecka firma zakupiła 25% udziałów włoskiego przedsiębiorstwa. Po roku Niemcy postanowili uczcić ten fakt w spektakularny sposób, fasując wyjątkowy motocykl.

MV Augusta F3 800. Foto: www.carscoops.com

W ten sposób powstał projekt, którego bazą jest motocykl MV Augusta F3 800. Maszyna została zaprezentowana na Frankfurt Motor Show. Wkład Mercedesa to przede wszystkim ekskluzywne malowanie „AMG solar beam” zaczerpnięte od Mercedesa AMG GT.

Parametry jednośladu, biorąc pod uwagę stosunkowo niewielka pojemność, są bardzo przyjemne. MV Augusta posiada 148 KM i 88 Nm momentu obrotowego. Prędkość maksymalna jednostki to zacne 269 km/h. Na razie nie wiadomo nic o ewentualnej produkcji i sprzedaży żółtego szerszenia.

MV Augusta F3 800. Foto: www.carscoops.com

Źródło: carscoops

%d bloggers like this: