Nadchodzi The Distinguished Gentleman’s Ride. Będzie szyk i elegancja

Już 27 września odbędzie się nietypowe, motocyklowe wydarzenie. W tym roku The Distinguished Gentleman’s Ride zawita do 402 miast w 70 krajach i według licznika na stronie eventu skupi ponad 23 tysiące zmotoryzowanych dżentelmenów na wyjątkowych maszynach.

The Distinguished Gentleman’s Ride. Foto: http://www.gentlemansride.com/

Czym właściwie jest The Distinguished Gentleman’s Ride? Przede wszystkim chodzi o myśl przewodnią imprezy, czyli podniesienie świadomości wśród ludzi i wsparcie badań nad problemem zdrowotnym o zasięgu światowym. Akcja dotyczy raka prostaty, zaś na tę chwilę (6 dni przed imprezą), udało się zebrać aż 3 mln dolarów, które zostaną przeznaczone na leczenie powyższego schorzenia.

Po drugie wydarzenie jest nietypowe bo przeznaczone dla posiadaczy klimatycznych cafe racerów, bobberów, srablerów, truckerów i innych customowych, najpiękniejszych maszyn. Ponadto ważny jest nie tylko motocykl, ale i jego posiadacz, który ma być ubrany zgodnie z najlepszymi wzorcami.

The Distinguished Gentleman’s Ride 2015. Źródło: You Tube, Vietnam Cafe racer

Motocyklista, który ma zamiar wziąć udział w imprezie powinien wyglądać jak stuprocentowy dżentelmen, a to oznacza elegancję, szyk i klasę, oczywiście w wydaniu motocyklowym. Dżentelmeni spotkają się 27 września w określonych lokalizacjach uczestniczących miast, następnie cała grupa przemierzy wyznaczoną trasę.

W Polsce patronatem eventu jest Triumph, zaś spotkanie uczestników będzie miało miejsce w czterech miastach, tzn. Warszawie, Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu. To postęp, bo w zeszłym roku w tym eleganckim gronie nie było jeszcze Krakowa. Zapewne w kolejnych sezonach do The Distinguished Gentleman’s Ride dołączą kolejne metropolie, ale tymczasem zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznym spotkaniu.

Źródło: gentlemansride

%d bloggers like this: