Motocykle w Polsce. Statystyki rejestracji nowych i używanych maszyn. Wyniki sprzedaży liderów

Jak wyglądaj aktualne statystyki związane z rejestracją jednośladów? Oto garść najświeższych danych.

Od początku roku zarejestrowano w naszym kraju aż 41 754 nowych maszyn. Tylko w sierpniu użytkownicy zarejestrowali w urzędach 5 142 jednośladów, z tego 2 172 sztuk motocykli. To aż o 923 egzemplarze więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego (wzrost o 74 %).

W wypadku maszyn używanych przyrost był równie imponujący. W sierpniu do urzędnicy wydali 6 686 sztuk dokumentów rejestracyjnych. W tej puli znalazło 5 222 motocykli. Pierwsza rejestracja w kraju, licząc od początku roku do końca sierpnia b.r., objęła 58 196 używanych jednośladów. To niemal 30 % więcej niż w podobnym okresie roku ubiegłego.

Jak kształtują się wyniki sprzedaży liderów? Pierwsze miejsce i 4 251 sprzedanych egzemplarzy zajmuje Romet Motors. Teoretycznie gorzej poszło Junakowi, którego modele wybrało 3 578 kupujących, ale właściciel marki, firma Almot, może mówić o sukcesie, bowiem powyższy wynik oznacza siedmiokrotny wzrost sprzedaży.

Trzecie miejsce na podium zajmuje Yamaha z 1 687 sprzedanymi jednośladami. Warto nadmienić, że rewelacyjny rezultat dotyczy właściwie wyłącznie maszyn o pojemności 125 cm3.

Źródło: Informacja prasowa

%d bloggers like this: