15 Headbanging w Finsterwalde

Nasz czytelnik #ArturJabolDziarkowski przesłał nam porcję zdjęć z tej ciekawej imprezy z prośbą abyśmy się nimi podzielili z Wami. To dokładnie to na czym mi zależy. Społeczność #Inforiders rośnie w siłę! Docelowo chciałbym zautomatyzować proces udostępniania zdjęć i filmów – przez Was dla Was.

W niewielkiej miejscowosci Finsterwalde we wschodnich Niemczech, na poradzieckim lotnisku,  jak co roku odbyla sie kolejna, tym razem już  15 edycja imprezy #Headbanging.
O międzynarodowym charakterze zlotu świadczy fakt obecności właścicieli pojazdów  z Niemiec, Holandii, Austrii, Czech i Polski. Można spotkać tu wszelkiej maści “hot rody”, “rat rody” na 350-ciu i 400-stu paru calowych silnikach, stare Harleye (Knuckelhead, Panhead, Flathead), Indian, BSA, Triumph…Słowem całą masę zabytków wyprodukowanych do mniej więcej połowy lat 70. Królował oldschool – muzyka i styl rockabylly. Podczas imprezy, w sobotę, odbywały się wyścigi owych maszyn. Na starcie biegu mogły stanąć pojazdy do rocznika 1958, w różnych kategoriach.
I tak przez cały dzień – wyścigi i emocje. A wieczorem w hangarze koncerty zespołów rockabyllowych i integracja 🙂

%d bloggers like this: