Nowym model MT od Yamahy. Powitajmy MT-03

Po koniec zeszłego miesiąca Japończycy potwierdzili informację, że w ofercie Yamahy z rodziny MT pojawi się nowy model MT-03. W ciągu ostatnich 18 miesięcy krążyło wiele plotek o tej maszynie, ale to pierwszy raz, kiedy można zobaczyć, jak jednoślad będzie w rzeczywistości wyglądał.

Nowa Yamaha MT-03. Źródło: Yamaha

Oczywiście nie chodzi o jednocylindrowego naked bike z silnikiem 660, którego produkcję rozpoczęto w 2006 roku, lecz zupełnie nową, dwucylindrową, rzędową, 4-zaworową jednostkę DOHC o pojemności 321 cm3.

Uniwersalny silnik ma oddawać sporo mocy w całym zakresie obrotów i będzie osiągać 42 KM przy 10 750 obr./min, zaś maksymalny moment obrotowy wyniesie 29,6 Nm przy 9 000 obr./min.

Nowa Yamaha MT-03. Źródło: Yamaha

Konstrukcja bazuje na sportbike YZF-R3, ale odróżnia się m.in. reflektorem, kierownicą, minimalistycznym podejściem do osłon i plastików.

Aktualnie Yamaha oferuje szereg świetnych motocykli, m.in. MT-07, czy MT-09. Nowa jednostka z Kraju Kwitnącej Wiśni ma wypełnić puste miejsce pomiędzy MT-125 a MT-07. Warto przy okazji wspomnieć, że niedawno pisaliśmy o ciekawych nowościach Yamahy z rodziny dual-sport, które pojawią się w 2016 roku.

Nieco mniejsze, żwawe maszyny, które charakteryzują się świetną zwrotnością, niewielką wagą, stosunkowo tanią eksploatacją i niewysokimi rachunkami za paliwo, cieszą się co raz większą popularnością. Yamaha stara się odpowiedzieć na to zapotrzebowanie.

Yamaha MT-03. Źródło: You Tube, Yamaha Society

Japońskie źródła podają, iż nowy MT-03 będzie oferowany na całym świecie. W ofercie u dealerów jednoślad pojawi się zapewne w 2016 roku. Na razie brak bliższych informacji o terminie premiery i cenie.

Źródło: MCN

%d bloggers like this: