Harley-Davidson rośnie w siłę. Nowy dealer amerykańskie marki w sobotę otwiera swoje podwoje

Marka H-D cieszy się w naszym kraju niesłabnącym powodzeniem. Na mapie oficjalnych dealerów marki w Polsce, których aktualnie jest siedmiu, od jutra pojawi się jeszcze jeden.

Nowy salon Harley-Davidson zostanie otwarty już 12 września w Szczecinie. Wybrzeże miało do tej pory tylko jeden salon, w Gdańsku. Teraz fani amerykańskiej marki będą mogli zawitać do sklepu w województwie zachodniopomorskim.

Nowy salon w Szczecinie. Foto: Harley-Davidson

Jeśli ktoś ma blisko zapewne warto w sobotę pojawić się przy ulicy Gdańskiej 22a, gdzie znajduje się nowy obiekt. W programie przewidzianych jest sporo atrakcji, m.in. pokaz customizacji motocykla, graffiti, koncert zespołu Jelonki, a także gymkhana motocyklowa, czyli rodzaj wyścigu ze sztucznymi przeszkodami.

Nie zabraknie także konkursów, w których będzie można wygrać cenne nagrody. Na koniec imprezy planowana jest także gorąca niespodzianka.

Wszyscy goście i fani dwóch kółek są mile widziani i co ważne, impreza jest darmowa. Start wyznaczono na godzinę dwunastą.

Dodajmy jeszcze, że Harley ma się w Polsce całkiem nieźle. Według raportu Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego rodzimy Harley-Davidson znajduje się na piątym miejscu wśród sprzedawców jednośladów w naszym kraju.

Motocykle H-D na rok 2016. Foto: Harley-Davidson

Łączny, światowy dochód producenta z Milwaukee za zeszły rok wyniósł 4,39 mld dolarów, co oznacza wzrost o 320 mln dolarów względem sezonu 2013. W Polsce sprzedaż nieodmiennie rośnie, tylko w pierwszym kwartale ubiegłego roku z salonów Harleya wyjechało ponad 130 sztuk maszyn.

To niezły wynik jeśli uwzględnimy, iż mowa jest o klasie premium, czyli motocyklach po prostu drogich.

Źródło: Informacja prasowa

%d bloggers like this: