W Anglii obył się najliczniejszy dotychczas przejazd motocykli marki Triumph. Jest rekord Guinnessa

Właściciele motocykli angielskiej marki Triumph postanowili pobić światowy rekord Guinnessa. Udało się zebrać aż 362 riderów na maszynach najstarszej marki motocyklowej świata. Oczywiście w imprezie nie chodziło, aby były to jedynie jednoślady zabytkowe. W paradzie udział dział wzięły motocykle turystyczne, sportowe, adventure i naked.

Przejazd odbył się na odległość dwóch mil, czyli dystansie nieco ponad trzech kilometrów. Trasa przebiegała od stadionu Stoke FC mieszczącego się w mieście Stoke-on-Trent w środkowo-zachodniej Anglii, hrabstwie Staffordshire, do Stanley Matthews.

Rekordowa liczba motocykli marki Triumph. Foto: http://www.motorcyclenews.com

Impreza była koordynowana przez Boba Sheldona z grupy Staffordshire Triumph oraz Keva Wilcoxa, organizatora Staffordshire Bike Show. Rekord został potwierdzony przez Guinnessa i wkrótce zostanie opublikowany, jako oficjalny rekord świata.

Powyższy wynik oczywiście robi wrażenie, ale nie dla fanów marki Harley-Davidson. Aktualny rekord w liczbie maszyn H-D, które razem jechały w paradzie wynosi… 2404 motocykle. Ustanowiono go ponad pięć lat temu i dotąd nie został pobity. Co ciekawe, wydarzenie to miało miejsce nie w USA lecz w mieście Patras w Grecji.

Rekord potwierdzony. Foto: http://www.motorcyclenews.com

Źródło: MCN

%d bloggers like this: