U.S. Custom King rozstrzygnięty. Zobacz najlepszego, amerykańskiego Dark Customa na bazie Streeta 750

Wybrano nowego króla. Alex Steward z oddziału Yellowstone Harley-Davidson, mieszczącego się w Belgrade w stanie Montana, zdobył niemałe wyróżnienie: prawo to oznaczania swoich customów marką U.S. Custom King.

Stewart i jego zespół zbudowali zwycięskiego „Next Generation Board Track Racera” w ramach inauguracyjnego konkursu Harley-Davidson Custom Kings.

US Custom Kings – Dealer 1944 – Belgrade, MT. Foto: http://www.ridermagazine.com

Konkurs U.S. Custom Kings przeznaczony był dla dealerów marki w Stanach Zjednoczonych. W rywalizacji o tytuł mistrza stylizacji udział wzięło prawie 100 salonów w USA, zaś motocyklem bazowym był Harley-Davidson Street 750. W finale znalazło się siedem maszyn, ale to custom ekipy Stewarda zdobył laur zwycięzcy.

Jeśli ktoś ma trochę czasu i kilka tysięcy złotych na bilet, może zobaczyć tę maszynę podczas Custom Bike Show Weekend w Milwaukeee. Impreza odbędzie się w dniach 5-6 września w muzeum Harleya-Davidsona.

Ekipa z Yellowstone Harley-Davidson. Foto: http://www.ridermagazine.com

Warto dodać, że inspiracją dla Stewarda i jego ludzi były wyścigowe maszyny z lat 1920-1930. Europejską edycję „Króla Customów”, w której udział wzięło siedemnastu dealerów, wygrała konstrukcja SHBD 04 z Czech, a konkretnie z Pragi. Z polskich projektów żaden nie dotarł do finału.

Źródło: ridermagazine

%d bloggers like this: