Firma Techland zapowiedziała FIM Speedway Grand Prix 15

Większość motocyklistów przekłada rzeczywistość dwóch kółek, czyli warkot motocykla i wiatr na twarzy, nad świat wirtualny, ale każdego roku przychodzą takie tygodnie, gdy o swobodnej jeździe można tylko pomarzyć. W tym roku zima może okazać się ciekawsza, bo polskie studio Techland właśnie ogłosiło, że pracuje nad symulatorem… wyścigów na żużlu.

Chodzi o produkcję pod tytułem FIM Speedway Grand Prix 15. Gra powstaje w warszawskim oddziale firmy, a termin premiery przewidziany jest jeszcze na ten rok, czyli czwarty kwartał 2015.

Speedway 15. http://punkandlizard.com/

Zgodnie z tytułem w grze będzie można powalczyć o indywidualne mistrzostwo świata. Techland usilnie pracuje nad stroną technologiczną, ale stara się również pozyskać wszelkie niezbędne licencje, aby móc użyć nazwiska takich jak Hampel, Protasiewicz, czy Pedersen.

Ponieważ żużel to sport drużynowy, a podczas każdego biegu o laur zwycięzcy walczy czterech zawodników, w grze również przewidziano wieloosobowy tryb zabawy, czyli do czterech osób w rozgrywce.

Marek Soból z Techlandu jest pewien, że gra odniesie sukces: „Speedway to kwintesencja ogromnej mocy, adrenaliny i braku hamulców” – mówi Soból. FIM Speedway Grand Prix 15 ma pojawić się na wszystkich trzech najpopularniejszych platformach, czyli PC, PlayStation oraz Xbox One.

Źródło: You Tube, Techland, Trailer FIM Speedway Grand Prix 15

To oczywiście bardzo pięknie. W końcu nie wszystkie długie, jesiennie wieczory, trzeba przeznaczać na dopieszczanie motocykla, ale może Techland przygotuje też coś dla zwolenników chopperów lub turystyków? Byłoby miło.

Źródło: punkandlizard

%d bloggers like this: