W dwa miesiące przejechał przez Azję, dotarł do Polski. A tu ukradli mu motocykl…

56-letni Kanadyjczyk przejechał na swoim BMW GS 1200 Adventure ponad 20 tys. kilometrów. Trasa wiodła przed całą Azję, a aktualnym celem podróży były Wyspy Brytyjskie. Niestety krótki przystanek w Polsce okazał się błędem. Kanadyjczyk już dalej nie pojedzie bo na Dolnym Śląsku, dokładnie na polu namiotowym w Legnickim Polu, maszynę ukradziono. Wraz z całym wyposażeniem.

Skradziony motocykl BMW GS 1200 Adventure. Foto: mat. KMP Legnica/archiwum prywatne

Motocyklista był tego dnia bardzo zmęczony, przejechał ponad 1000 km. Ograniczył się do rozłożenia namiotu i położył spać. Kluczyki zostawił w stacyjce. Kiedy się obudził, BMW już nie było, a razem z nim laptopa, portfela, wszystkich ubrań i innych rzeczy. Straty Kanadyjczyka oszacowano wstępnie na ponad 50 tys. złotych.

Mężczyzna pozostał praktycznie bez niczego, pomocy udzielił mu przypadkowy funkcjonariusz policji, również zapalony motocyklista, który zajął się poszkodowanym i ugościł podróżnika we własnym domu, a także załatwił przelot do Kanady. Straty maszyny to nie powetuje, ale dobrze chociaż, że Kanadyjczyk nie został sam z tym niemałym problemem.

Motocykl mężczyzny jest w kolorach czarno-czerwonym, wyróżnia się charakterystycznym, przednim kołem 21-cali. Kanadyjska tablica rejestracyjna ma numer 1519E, a VIN motocykla to WB10380029ZW74288.

Warto bacznie rozglądać się po ulicach. Jeśli ktoś posiada informacje o tym jednośladzie, należy skontaktować się z Komedą Miejską Policji w Legnicy, tel. (076) 876-15-20.

Źródło: Kurier Legnicki

5 komentarzy

  1. Kluczyk w stacyjcem ! Zwaryjował ! Tosz to Polandia, kraj kartofli i buraków, sepów i zlodzieji, dziwne bo niby tylu tak się kochajacych katoli
    Miałem podobnie , ale to była Szwecja, tak byłem umprdowaby jazdą że zasnąłem na ławce, obudziłem sie po paru godzinach a motek dalej stał obok mnie
    Też tam kiedyś, parę wieków temu byl problem ze zlodziejstwem, ale obcinanie zachłannych łap zrobiło swoje
    Jestem za powrotem tego systemu, złodziej winien, to tylko szybka decyzja krótki rękaw czy długi i po sprawie, nie bedzi emiła czym to nie siegnie, dość juz tego jajczenia sie z dziadostwem

%d bloggers like this: