Abstrakcjoniści z Rotterdamu zabrali się za BMW R65. Co z tego wynikło?

Sztuka współczesna obejmuje liczne obszary aktywności człowieka, znane są choćby samochody BMW ozdobione dziełami Andy’ego Warhola, Alexandra Caldera, Jeffa Koonsa. Dotychczas nikt nie wpadł jednak na pomysł przeniesienia artystycznej wizji w nurcie abstrakcji na motocykl. To się właśnie zmieniło.

Projekt powstał z inicjatywy grupy AAAFresh z Rotterdamu, czyli artystów abstrakcjonistów Maikela Kleinjana, Rodericka Fassena i Hansa Kleinjana, a także ekipy holenderskich tunerów z grypy Nozem. Bazą został motocykl BMW R65.

Nozem & AAAFresh. Źródło: http://aaafresh123.com

Koncepcja AAAFresh polega na tym, aby użyć prezentowanego przez nich stylu, którego najsłynniejszymi przedstawicielami byli choćby Wassily Kandinsky i Jackson Pollock, do przekształcenia motocykla w dosłowne dzieło sztuki. Nie ma to być jedynie zatrzymana na jednej płaszczyźnie, statyczny obraz.

Wizja artystów została przeniesiona na zbiornik i przedni błotnik motocykla, następnie maszyna została przekazana do ekipy Nozem, która zabrała się za przeróbki jednośladu.

Nozem & AAAFresh. Źródło: http://aaafresh123.com/

Ostateczny efekt jest… interesujący, chociaż może ciężko zrozumieć dalekosiężną wizję artystów i myśli, które nimi kierowały, gdy bazgrali po tej pięknej maszynie. Być może, żeby docenić to dzieło, trzeba wykazać się większą wrażliwością. Jeśli ktoś to potrafi, prosimy o komentarze. Z chęcią dowiemy się jak to się robi.

Aktualnie motocykl znajduje się w galerii AAAFresh w Rotterdamie należącej do malarzy, ale istnieje możliwość jego zakupu. Cenę można poznać wyłącznie poprzez kontakt z AAAFresh. Na pewno jest niemała. W końcu to sztuka.

Nozem & AAAFresh. Źródło: http://aaafresh123.com

Źródło: BoldRide

%d bloggers like this: