Meble dla wielbiciela motocykli Yamaha? Tylko od firmy Yamaha

Projektowanie motocykli to proces bardzo skomplikowany, który trwa całymi miesiącami, a zanim finalny model trafi do sprzedaży musi przejść jeszcze bardzo rygorystyczne, wieloetapowe testy. Japoński producent, firma Yamaha, słynie z dopracowanych, świetnych motocykli, natomiast polski oddział firmy skorzystał prestiżu marki do stworzenia nietypowych mebli. Warto popatrzeć.

Edokko, Olga Rogalska. Foto: http://www.gres.yamaha-motor.pl/news/653

Polski oddział, czyli Yamaha Motor Polska, postanowił wyjść z inicjatywą i wraz z łódzką Akademią Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego przeprowadził konkurs pt. „Projekt zestawu elementów mebli dla fanów motocykli Yamaha”. Wśród złożonych prac pojawiły się zaskakujące pomysły krzeseł, foteli i innych mebli inspirowanych marką Yamaha.

Pierwsze miejsce uzyskał projekt pt. Edokko autorstwa Olgi Rogalskiej. Zestaw mebli powstał pod wpływem kolekcji MT i stylu Dark Side of Japan. Zwycięska praca to siedzisko oraz fotel z motywem smoka, a także lampa podłogowa z funkcją wieszaka na kask lub kurtę motocyklową.

Nam do gustu przypadła praca Moniki Kocot, sofa w stylu Yard Build XV950 Boltage, która jest świetnym połączeniem stylu retro i futurystycznego szezlonga.

Sofa Yard Build XV950 Boltage, Monika Kocot.Foto: http://www.gres.yamaha-motor.pl/news/653

Motocyklowe meble to nie nowość. Znane są choćby projekty amerykańskiej firmy Classifield Moto, która przerabia części jednośladów na krzesła, kanapy, lampy, stoły, itd. Koncepcja Yamahy jest jednak nieco inna, nie chodzi bowiem o swego rodzaju recycling części motocyklowych, ale styl i projekty bazujące na wyobraźni młodych twórców.

Czy to fajna inicjatywa? Na pewno tak. Czekamy na kolejny krok Yamaha Motor Polska, a najlepiej wprowadzenie tych mebli do sprzedaży.

Źródło: Yamaha Motor Polska

%d bloggers like this: