Jak jeździ mistrz świata motocrossu? Zobacz Kena Roczena w akcji

Każdy wiele razy oglądał wyścigi motocrossowe, ale znacznie rzadziej można podziwiać starcie ludzi i maszyn z perspektywy zawodnika.

Poniżej prezentujemy niesamowity materiał nagrany przez Kena Roczena w trakcie kilku okrążeń Moto 2, dziesiątej rundy 2015 Lucas Oil Pro Motocross Champinship, czyli zawodów, które odbyły się w New Berlin, NY.

Na filmie można dostrzec jak Roczen brawurowo wyprzedza i zostawia w tyle innych zawodników. Podejrzymy także technikę sportowca: wjazd na muldy dwoma kołami, unikanie lądowania na przednie koło po skoku. Zaskoczenie może budzić fakt, jak dużo grud ziemi uderza w motocyklistę i maszynę. To naprawdę niełatwy sport, survival na dwóch kołach.

Ken Roczen. Unadilla MX Lucas Oil Pro Motocross Championship 2015. Źródło: You Tube, GoPro Moto

Ken Roczen to niemiecki, profesjonalny zawodnik motocrossu i supercrossu oraz Mistrz Świata Motocrossu MX2, a także czempion kategorii 450 cm3 Stanów Zjednoczonych i US West Coast Supercross Champion w klasie 250SX.

Do fabrycznego teamu Red Bull Teka KTM, Roczen dołączył na początku sezonu 2011. Urodzony w Niemczech wyczynowiec, fabryczny rider Suzuki, jest pierwszym od 40 lat niemieckim mistrzem świata MX2. Ostatnim zawodnikiem z Niemiec na najwyższym podium był, jeszcze w 1968 roku, słynny Paul Friedrich.

Ken Roczen. Foto: press@suzuki-racing.com

Swój tytuł Ken Roczen zdobył w sezonie 2011, ale pierwszy poważny sukces odniósł w 2007 roku, kiedy został mistrzem świata juniorów w kategorii 85 cm3.

Źródło: motoxaddicts

%d bloggers like this: