Paul Teutul Senior testuje mrocznego choppera. Zobacz jak powstawał motocykl w stylu “Bad Guys”

Ekipa Orange Country Choppers może poszczycić się wieloma ciekawymi projektami. Chłopaki z OCC już od szesnastu lat działają na polu custom chopperów, ale znani są głównie z programu „Amerykański Chopper”, który można obejrzeć również w Polsce, na kanale Discovery. Poniżej jeden z ciekawszych jednośladów, którego zbudowała załoga pod wodzą Paula Teutula Seniora.

Źródło: You Tube, OCC, Custom “Bad Guys”

Na filmie możemy przyjrzeć się, w jaki sposób zbudowano motocykl w stylu „Bad Guys”. Fascynujący jest proces powstawania projektu w szkicach, następnie w komputerze i ostatecznie jako ciężka praca z opornym tworzywem, którym jest stal. Finalny wynik zmagań Paula Teutula Jr., Vicenta DiMartino, a także Ricka Petko, jest piorunujący, chociaż maszyna OCC prezentuje styl, który zapewne nie każdemu przypadnie do gustu.

Warto przypomnieć, że ekipa OCC ma też pewien związek z Polską. W 2011 roku OCC, a właściwie Paul Jr. Designs, czyli firma syna Paula Teutula Seniora, stworzyła specjalny motocykl dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chopper przyleciał do Polski dokładne w Wigilię 2011 roku, zaś prezentacja miała miejsce na początku stycznia.

chopper_wośp
Foto: Materiały prasowe WOŚP

Chopper w stylu “Pro-Street” ozdobiono wieloma „serduszkowymi” emblematami, m.in. na felgach. Motocykl został wylicytowany przez użytkownika o pseudonimie ct_letech, który zapłacił za niego 110 100 zł. Dzięki swej hojności miał możliwość użytkowania jednośladu przez rok. Maszyna pojawiła się również w kolejnych finałach WOŚP.

Inny motocykl OCC powiązany z Polską powstał jeszcze w 2007 roku, jako hołd dla papieża Jana Pawła II. Biało-czerwony “Pope Bike” kosztował rodzinę Teutul 60 tys. dolarów i został wystawiony na licytacji, z której dochód przekazano dla chrześcijańskiej organizacji Youth and Family Encounter.

Źródło: LegendarySpeed

%d bloggers like this: